Калорії люблять підрахунок: як рахувати і чи потрібно це робити?

Вступивши на шлях правильного харчування, багато хто обмежують себе і сідають на ненависні курячі грудки з гречкою і огірками. А адже насправді здорове харчування включає в себе величезну кількість всіляких продуктів. І навіть якщо ви трохи відступили від дієтичного плану і з’їли щось не зовсім правильне і корисне, це ніяк не зашкодить, якщо ви знаєте, як рахувати калорії своїх улюблених стравах.

Щоб ваше харчування завжди було смачним і різноманітним і при цьому допомагало поліпшувати фігуру, ведіть підрахунок калорій і вносите з’їдене в харчовий щоденник. З першого погляду це може здатися нудним і рутинним, але як тільки ви навчитеся простим прийомам, зрозумієте, що підрахунок калорій набагато легше і простіше, ніж всі дієти світу. Адже він дозволить вам харчуватися улюбленими продуктами і при цьому досягати результату.

Як це зробити?
Отже, якщо ви твердо вирішили контролювати калорійність свого раціону. Для цього необхідно навчитися їх точно розраховувати. Потрібно розуміти, з чого складається ваш раціон харчування і як перевести смачний обід в його чисельне вираження. У цій розсилці ви дізнаєтеся, як вести точний розрахунок калорійності вашого раціону і зможете використовувати його для ведення особистого «щоденника калорійності».

Облік калорій може стати в нагоді не тільки людям, котрі худнуть, але і тим, хто займається спортом або фітнесом для кращого контролю над своїм тілом. А також при будь-яких проблемах зі здоров’ям, які вимагають суворо стежити за своїм харчуванням.

Але, перш ніж ви почнете обмежувати свій раціон, пам’ятайте, що в цьому, як і в будь-якому іншому справі, пов’язаному зі здоров’ям, необхідно бути гранично обережним і знати міру. І краще всього спочатку порадитися з лікарем, фахівцем в області дієтології.

Переваги і недоліки підрахунку калорій
Насамперед виділимо кілька плюсів і мінусів підрахунку калорій.

Переваги:

Якщо правильно підрахувати необхідну кількість калорій на добу, зменшуючи їх кількість споживаної їжі.
Можна харчуватися будь-якими продуктами. Приміром, навіть фастфуд не буде шкодити фігурі, якщо правильно підраховувати з’їдені калорії. Відомо величезна кількість різних історій, як дівчата худнули, харчуючись одним морозивом або іншої недиетической їжею.
Можна закріпити отриманий результат на довгі роки. Підрахунок з’їдених калорій допоможе людині контролювати власну вагу і після схуднення.
Недоліки:

Можна завдати істотної шкоди власному здоров’ю з-за відсутності конкретних корисних продуктів в харчовому раціоні.
Багато часу необхідно для постійного підрахунку калорій.
Часті зриви. Не кожен організм здатний витримати кардинальні зміни в споживанні їжі. З-за цього нерідкі випадки, коли людина зривається і починає їсти все підряд, що істотно позначиться на отриманих результатах.